Spauda rašo „Renginių vizija“: nuo idėjos iki įgyvendinimo

Kategorija: 
Renginių organizavimas

Įvairaus pobūdžio renginius visoje Lietuvoje organizuojanti profesionalų komanda "Renginių vizija" budina uostamiestį iš kultūrinio miego. Asmenines bei įmonių šventes specialistai planuoja taip, kad nebūtų nuobodu nė vienam dalyviui.

Žmogus-orkestras

Jau pusšeštų metų verslo renginius ir asmenines šventes organizuojanti įmonė "Renginių vizija" per metus įgyvendina šimtus įvairaus pobūdžio projektų visoje šalyje – nuo vaikų gimtadienių iki įmonės jubiliejų.

Komanda pasirūpina svarbiausiais šventės akcentais: garso aparatūra, apšvietimu, atlikėjų ir vedėjų parinkimu, dalyvių užimtumu bei renginio vietos sutvarkymu.

Įmonė bendradarbiauja su patikimais partneriais – savo sričių specialistais, technikais, populiariausiais Lietuvoje muzikos atlikėjais ir grupėmis.

Kaip apibūdino "Renginių vizijos" galva ir įkūrėjas Tomas Mauricas, renginio organizatorius – žmogus-orkestras, vienu metu spėjantis būti visur ir pastebėti net menkiausias detales.

"Esame tarsi pilkieji kardinolai, kurie atlieka svarbiausius darbus užkulisiuose o įvykus netikėtai situacijai tuoj pat nepastebimai viską užglaisto. Todėl gebėjimas prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių ir numatyti kelis žingsnius į priekį leidžia mums sėkmingai gyvuoti", – šypsojosi pašnekovas, šioje srityje besisukantis ilgiau nei dešimtmetį.

Dirba išmaniai

Didžioji dalis "Renginių vizijos" organizuojamų švenčių vyksta už Klaipėdos ribų, įvairiuose Lietuvos miestuose ir kampeliuose. Nepaisant to, jas planuodami profesionalai apie kliento norus stengiasi išsiaiškinti gyvo pokalbio metu.

"Jeigu yra tokia galimybė, mieliau renkamės gyvą bendravimą su užsakovais. Nesvarbu, ar renginys vyks Telšiuose ar Druskininkuose. Tiesiog tam, kad kuo aiškiau vieni kitus suprastume. Anksčiau klientų pageidavimas būdavo vienas – padaryti kuo pigiau. Pagerėjus šalies ekonominei situacijai, pasikeitė ir norai. Tarkime, anksčiau užtekdavo skaniai pavalgyti ir pašokti, o dabar prašoma įvairesnių veiklų. Įmonės pageidauja netikėtų, teatrališkų pasirodymų, efektingų ugnies, lazerių, ledo ar šviesos šou numerių. Vieni turi labai aiškią viziją, kokio renginio jie nori, kitiems reikia pateikti pasiūlymų, idėjų. Tai ir stengiamės padaryti“, – sakė T.Mauricas.

Kaip paaiškėjo, naujausios technologijos pakeitė ir renginių organizatorių darbą.

"Veiklų paįvairinimui naudojame mobiliąsias programėles, skirtas orientaciniams žaidimams, galime specialiai įmonei parengti lankytinų objektų sąrašą Klaipėdos mieste. Išmaniąsias technologijas taikome ir įvairiuose įmonių renginiuose, kur renkami ir nominuojami šauniausi kolegos. Programėlių pagalba galime šventės metu atlikti interaktyvius balsavimus ir viską nuspręsti čia ir dabar be jokio išankstinio surežisavimo. O tiems, kurie siekia pabėgti nuo visų komunikacijų, vietoje išmaniųjų telefonų į rankas įteikiame žemėlapius. Viskas priklauso nuo švenčiančių žmonių ir jų darbo pobūdžio", – pasakojo "Renginių vizijos" direktorius.

Netikėtumai – neišvengiami

Renginių organizatoriai pripažįsta, kad dalyvaudami bet kurioje miesto ar draugų šventėje mato jį kitaip nei visi susirinkusieji.

"Ko gero, tai – profesinė liga. Pro akis nepraslysta net ir smulkiausios detalės, pavyzdžiui, kai būgnininkui neveikia mikrofonas, apsauginis sprendžia įsižiebusį konfliktą ir kiti niuansai. Lyg budėtum stebėjimo poste", – šypsojosi T.Mauricas.

Didžiausias iššūkis kruopščiai suplanuotiems projektams – permainingi Lietuvos orai. "Renginių vizijos" komandai ne kartą teko montuoti techniką pliaupiant lietui.

"Ne veltui juokaujama, kad galima užsakyti viską, išskyrus orą. Ypač – Klaipėdoje. Net ir gražiausią vasaros dieną netikėtai užeis škvalas ir sujauks šventės planus per kelias minutes. Įsivaizduokite, scenai numatytoje vietoje – didžiausia pelkė, kurią pereiti įmanoma avint tik žvejybinius botus. Tokiais atvejais tenka greitai keisti renginio vietą, o tai yra sudėtinga, kai turi labai ribotą plotą ir atitinkamą kiekį žmonių jame", – atviravo pašnekovas.

Komanda prisiminė atvejį, kai vienos įmonės darbuotojus, nutarusius Kalėdas atšvęsti pajūryje, pasitiko škvalas.

"Klientai labai norėjo apsilankyti delfinariume, todėl užsakėme keltą, numatėme visą renginio programą. Bet prasidėjo audra ir uoste buvo sustabdyta laivyba. Būna ir taip, kad vakare pradėjęs ruoštis renginiui planuoji užtrukti maždaug iki 18–19 val. vakaro, o grįžti tik 4 val. ryte. Bet toks yra mūsų darbas, juk važiuojame ne linksmintis", – patirtimi dalijosi "Renginių vizijos" atstovai.

Jie paneigė sklandančius mitus, kad organizatorių darbas – tik šventės ir linksmybės.

"Kaip ir visi kiti, kasdien planuojame savo darbus, jei renginys vyksta gruodį, apie jį pradedame galvoti liepą ar rugpjūtį. Taip kad pasiruošimas vyksta ištisus metus", – aiškino pašnekovai.

Prisideda prie socialinių akcijų

"Renginių vizijos" komanda noriai įsitraukia į labdaros renginius, socialines akcijas. Drauge su uostamiesčio verslininkais penktus metus iš eilės lankosi vaikų globos namuose, linksmina ir dovanoja reikalingiausius daiktus uostamiesčio mažiesiems.

Taip pat prisideda prie "Vilties bėgimo" organizavimo. Šią iniciatyvą palaikys ir šiemet.

Tiesa, vietoje nenustygstantys komandos nariai nestokoja optimizmo ir, reikalui esant, gali būti ne tik rimti, bet ir šmaikštūs ar net vėjavaikiški. Praėjusią vasarą biure nuobodžiavę vyrai nutarė prasiskaidrinti dieną ir bent trumpam atitrūkti nuo kompiuterių ekranų.

Įlindę į Kalėdų senelio kostiumus ir prisikrovę pilnus maišus ledų nurūko tiesiai į Melnragės paplūdimį. Jame ilsėjęsi žmonės liko maloniai nustebinti, o vaikai – užimti smagiomis atrakcijomis.

"Tokios iniciatyvos išspaudžia žmonių šypseną. Tai ir yra svarbiausia", – įsitikinę naujų idėjų kupini "Renginių vizijos" atstovai.