Gytis Paškevičius

Dainininkas Gytis Paškevičius gimė 1961 metais spalio 4 dieną Šiauliuose. 16 metų neteko mamos Teresės, augo su tėčiu Zenonu. Ir mama, ir tėtis turėjo muzikinę klausą. Abu dirbo garsiojoje Šiaulių dviračių gamykloje "Vairas". Tėtis Zenonas rasdavo laiko ir dainuoti chore.

Meilę muzikai atlikėjas sako pajutęs dar vaikystėje. Grįžęs iš mokyklos vis sukdavo plokšteles ir dainuodavo kartu su Stasiu Povilaičiu ar "The Beatles". Pirmasis Gyčio talentą įžvelgė jo vidurinės (dainininkas mokėsi Šiaulių 13-ojoje vidurinėje mokykloje) muzikos mokytoja, liepdavo dainininkui dainuoti visos klasės akivaizdoje, vėliau gabų jaunuolį pakvietęs dainuoti į chorą.

Skambinti gitara Gytis išmoko pats - kadangi tais laikais nebuvo tinkamos literatūros, būsimoji žvaigždė dainų akordus sužinodavo iš jau mokančių groti. Pirmąkart gitarą G. Paškevičius į rankas paėmė būdamas vos devynerių metų.  Dainininkas prisimena, jog ilgą laiką buvo žemo ūgio - 145 cm, 9 klasėje paaugo iki 160 cm. Tačiau tai netrukdė sportuoti - vaikystėje dainininkas lankė irklavimo, imtynių, lengvosios atletikos treniruotes.

"Buvau aktyvus visur, bet tik ne pamokose. Visada sakydavau, kad mokytojas turi sudominti mokinį, kad jis norėtų domėtis vienu ar kitu dalyku. Manęs nesudomino nė vienas", - juokiasi prisiminęs atlikėjas. Dar besimokantį 10-oje klasėje jaunąjį talentą pakvietė groti į kitos mokyklos (8-oji vidurinė mokykla) ansamblį. "Atsimenu, pakvietė padainuoti šokiuose. Ansamblio vadovui V.Greičiunui (jis ten dirbo muzikos mokytoju) patiko mano dainavimas, tad buvau priimtas į grupę", - prisimena atlikėjas.

Šiame kolektyve Gytis dainavo ir grojo gitara iki pat mokyklos pabaigimo. Šios grupės grojaraštyje jau buvo ir garsieji G.Paškevičiaus šlageriai "Tu vėjo paklausk", bei "Šiam pasauly visko būna". Likimo ironija: nedaug trūko, kad G. Paškevičius taptų... pradinių klasių mokytoju!