Egidijus Sipavičius

Egidijaus Sipavičiaus senelis Jonas Butėnas buvo garsus tarpukario Lietuvos dainininkas. Antrojo pasaulinio karo metais kartu su didele Lietuvos šviesuomenės dalimi emigravo į JAV. Egidijus svarsto, kad "turbūt jo genuose liko potraukis muzikai".

1958 m. spalio 4-oji – Egidijaus Sipavičiaus gimimo diena. Būdamas aštuonerių prašė tėvus nupirkti gitarą, nes tuo metu buvo labai populiaru groti ir, kaip prisimena Egidijus, "kas antras kiemo draugas ja grojo". Sulaukus dešimties metų, tėvai įgyvendino sūnaus svajonę, taigi jam tada ir prasidėjo rimtesnė pažintis su muzika. Kurti dainas Egidijų įkvėpė filmas "Maža išpažintis", kuriame vaidino Vytautas Kernagis. Pirmosios Egidijaus sukurtos dainos buvo apie ąžuolus, stirnas, saulėtekius ir pan. Pramokęs groti gitara mokykloje su draugais subūrė ansamblį.

Baigęs mokyklą jaunuolis įstojo į Kauno politechnikos institutą studijuoti mašinų gamybos specialybės, ir trejiems metams nutraukė muzikinę veiklą. Studijoms įpusėjus, Egidijus keletą kartų sutiko dainuoti jaunimo šokių vakaruose. Dainavo tuo metu populiarias Deep Purple ir Queen ir kitų panašaus stiliaus atlikėjų dainas. Netrukus sukūrė grupę, tačiau po pirmojo koncerto grupė išsiskirstė. Vėliau pradėjo dainuoti sportinio inventoriaus gamyklos "Dinamo" grupėje. Su šiuo kolektyvu dalyvavo daugelyje koncertų ir viename iš jų (1981-1982 metais) dainuojantį Egidijų pastebėjo A. Kulikauskas ir V. Grigonytė, kurie tuo metu rinko artistus estradiniam ansambliui „Vilniaus aidai“. Šiame ansamblyje taip pat dainavo Laura Četkauskaitė, Titas Petrikis, Ovidijus Vyšniauskas. Nuo 1983 m. dvejus metus koncertavo su naujuoju kolektyvu.

Vėliau Vilniuje susikūrė grupė "Rock laboratorija", kurioje Egidijus Sipavičius dainavo vienus metus, o po metų jis grįžo į grupę "Dinamo" Kaune, vėliau pasivadinusią "Coda". Grupė ėmė sparčiai populiarėti ir 1985-1986 m. išleido tris dainų rinkinius (magnetinių juostelių pavidalu) ir plokštelę, pavadinimu "Coda".

1989 m. Egidijus Sipavičius su grupe "Egis šou" pradėjo gastroles užsienyje. Koncertavo Olandijoje, Italijoje, Šveicarijoje. Kolektyve buvo penki nariai – Egidijus ir keturios merginos. Atliko įvairias angliškų dainų versijas. Iki 1995 m. koncertuodavo naktiniuose klubuose ir diskotekose.

1995 m. Egidijus grįžo į Lietuvą. Gimtinėje tais metais buvo romantiško roko žanro pakilimas, todėl leidybos firma "Pūkas", sužinojusi, kad atlikėjas grįžo iš gastrolių, iškart pasiūlė jam išleisti muzikinę romantiško roko baladžių kasetę "Svarstyklių ženkle". Tačiau kasetė, įrašyta MA studijoje (Vilniuje), nebuvo labai populiari, nes iki kasetės pasirodymo rinka jau buvo perpildyta panašaus žanro įrašų. 

Tada Egidijus ryžosi sudainuoti seną legendinę dainą "Vilniaus stogai". Naujas senos dainos pateikimas buvo naujovė Lietuvoje, todėl susilaukė didžiulės sėkmės ir nuo to laiko Egidijaus Sipavičiaus įvaizdis ir populiarumas beveik nepakito.

Dainininkas nusprendė Lietuvos klausytojams pasiūlyti šį tą naujo, tad po dviejų metų (1997 m.) pasirodė rinkinys "Tėtė šoka bugi". Šita muzika labai sudomino Lietuvos klausytojus, o judrus ir linksmas "bugi" stilius galutinai suformavo Egidijaus Sipavičiaus įvaizdį.